Ako vyzerá nový developerský projekt v Nitre a čo prinesie?

Slnečná pláň je developerský projekt, ktorý vzniká v mestskej časti Kynek a kolaudácia prvej etapy je naplánovaná na september 2023. Čo prináša a čím si vás môže získať?

Myšlienka tohto projektu je jednoducho čitateľná a z môjho pohľadu veľmi sympatická. Prináša pekné bývanie s prostredím, kde môžete získať viac, než len strechu nad hlavou.

Keď je zrazu času nazvyš

Koľko času vám zaberie ranné vozenie detí do škôlky alebo nákupy v potravinách? Predstavte si, že bývate na mieste, kde nemusíte pri týchto aktivitách použiť auto, lebo všetko máte na jednej ulici. 

To by mohlo vyriešiť nejeden ranný zhon či víkendové nákupy v preplnenom meste.

Čo plánujete robiť zajtra?

Možností môže byť viac. Čerstvo pomletá arabica v útulnej kaviarni alebo chutný Oreo cheescake ako dezert po vytrvalom dni v práci. 

Pri zákuskoch to, samozrejme, skončiť nemusí. Príjemná prechádzka v podvečernom parku, ktorú dopĺňa jemné pouličné osvetlenie. 

V projekte sú aj ďalšie retailové priestory pre reštauráciu, lekáreň, zubára, kaderníčku, kozmetičku a rôzne ďalšie služby.

Služby rôzneho druhu na jednej ulici.

Všetko však zostáva v harmónii s množstvom zelene a stromov. To poteší hlavne tých, čo si radi spríjemnia ráno behaním či poobedným bicyklovaním, alebo zdravou prechádzkou.

Vianočné trhy alebo jarmok na Slnečnej pláni

Kolotoč v obklopení stánkov s miestnymi gurmánmi, s ktorými môžete ochutnať dobroty od výmyslu sveta. 

Námestie na Slnečnej pláni bude miestom, kde sa môžete stretnúť so svojimi priateľmi a užívať si voľné chvíle len kúsok od svojho domova. Nebudete pritom musieť riešiť parkovanie, a tiež to, kto bude dnes šoférovať 😊.

Námestie na Slnečnej pláni spája celú komunitu na jednom mieste.

Zväčšite si priestor o ďalších 180 m²

Vlastná záhradka vám dáva ďalšie možnosti. S bytom tak môžete získať benefity rodinného domu. Na záhradke si môžete spraviť napríklad vlastný bazén, starať sa o trávnik či navrhnúť si záhradku podľa vlastného gusta. Tak, aby ste sa cítili vždy príjemne. 

Túto možnosť majú byty na prvom podlaží, kde nájdete záhradky od 25 m² do 180 m².

Na obrázku vidíte 2-izbový byt s plochou interiéru 58 m² a s plochou exteriéru 118 m².

Parkovanie, ktoré má logiku

Väčšina z nás vlastní minimálne jedno auto. Ak by sme väčšinu z nich zaparkovali na ulici, tak by pravdepodobne zostala preplnená. 

Preto je Slnečná pláň navrhnutá tak, aby 82% parkovacích miest bola schovaná v podzemných garážach. Vznikne tým viac priestoru na zeleň, lavičky a zachová sa pekná scenéria ulice.

Aké byty ma zaujali?

Pre troj- či štvorčlennú rodinu, ktorej väčšina aktivít je orientovaná na občiansku vybavenosť mesta, je podľa mňa ideálny tento trojizbový byt. Deti sa môžu vyblázniť na záhradke a vy sa môžete na ne s úsmevom pozerať, ako sa hrajú. 

3-izbový byt ideálny pre rodinu s jedným alebo dvomi deťmi

Pre tých, čo chcú investovať a hľadajú byt, ktorý má najväčšiu pravdepodobnosť stálej obsadenosti, je vhodný kandidát tento dvojizbový byt. Moderná dispozícia, samostatná spálňa a východ na lodžiu z obývačky či zo spálne. O takýto byt bude pravdepodobne veľký záujem. 

2-izbový byt ideálny, ako výnosná investícia

V prvej fáze projektu sa postaví 8 bytových domov, kde je navrhnutých 120 bytov. Nájdete tu jedno-, dvoj-, troj- a štvorizbové byty, ktoré sa predávajú v štandarde.

Budete sa môcť rýchle nasťahovať

Byty sú naprojektované tak, aby ste ich dostali v štandarde, čo vám môže umožniť rýchle nasťahovanie sa. 

K dispozícii budú vinylové podlahy v rôznych farebných kombináciách. Sanita s obkladmi v kúpeľniach a na toalete. Biele interiérové dvere. Biele vypínače aj zásuvky značky Legrand. Hliníkové aj plastové okná s trojsklom. Velux hliníkové strešné okná. Vstupné bezpečnostné dvere, atď. …

Pokiaľ si však poviete, že chcete individuálne riešenie presne podľa seba, tak s tým  nie je problém. Predstavivosti sa medze nekladú. Záleží už len na vašom rozpočte.

Les a dostupnosť centra

Poloha je situovaná do okrajovej časti Nitry na Trnavskej ulici, kde nájdete väčší pokoj a prepojenie s prírodou. Preto by som tento projekt zaradil do kategórie “vhodný pre rodiny a ľudí, čo hľadajú väčší pokoj“. 

Pritom dostupnosť, napríklad s centrom mesta, by som označil za veľmi priaznivú, a to do 10 minút autom, čo nie je vôbec zlé. Na diaľnicu smerom na Bratislavu to máte približne 2 minúty, čiže ak cestujete týmto smerom, tak táto poloha môže byť pre vás viac, než ideálna. 

Pokiaľ cestujete autobusom, tak najbližšia zástavka je pešo necelých 5 minút. No, a prechádzka v lese je tiež za rohom. Približne 12 minút chôdze. 

Myslím, že takýto developerský projekt v Nitre chýbal

Slnečná pláň ma zaujala tým, že takýto developerský projekt v Nitre chýbal. Nezameriava sa len na bývanie, ale myslí na ľudí, ktorí na tomto mieste budú žiť deň čo deň. 

Pokiaľ vás zaujal tento developerský projekt a chceli by ste sa o ňom dozvedieť viac, tak kliknite na odkaz pod týmto textom. 

Prajem vám pekný deň. 

S pozdravom Tomáš Porubský

Najefektívnejší spôsob, ktorý vám pomôže predať vašu nehnuteľnosť

Ako predať nehnuteľnosť

Kliknite na fotku